Skip to content

הסיפור שלנו

מברזיל לישראל דרך הקפה

עברנו לישראל מברזיל ב -2016. זה היה צעד ענק בחיינו. תמיד חשבנו לגור בישראל, אבל כשיש לך שם משפחה ועסק, זה הופך את זה למאוד קשה.

 הכל השתנה ב-2014. הבת שלנו התגוררה בישראל לשנה אחת במסגרת תוכנית תנועת נוער יהודי ובאנו לבקר אותה. גילינו שהקשר שלנו לארץ הזאת היה אפילו גדול יותר ממה שחשבנו והתחלנו לחשוב ברצינות על עלייה. כעבור שנה הבת שלנו החליטה לגור בישראל ובעקבותיה גם אנחנו קיבלנו את אותה החלטה. השאלה היחידה הייתה מה לעשות כאן למחייתנו.למרות הרקע שלנו בהנדסה, עבדנו עם קפה במשך 10 השנים האחרונות. התחלנו עם בית קפה קטן ב -2006 והפכנו אותו ל-10 חנויות תוך כמה שנים. נהגנו לנסוע לחוות ברחבי ברזיל ולחפש את פולי הקפה הטובים ביותר שניתן להשיג. היה לנו מזל שיצרנו שותפות עם חקלאים מצוינים, ששלחו את הפולים הכי טובים שלהם לקלייה אצלנו. הפכנו לידועים בקלייה ובמכירה של קפה באיכות גבוהה בכל רחבי ברזיל. 

מכיוון שקפה היה תשוקה, יותר מסתם עבודה בשבילנו, חשבנו שהוא יכול להיות הגשר שלנו מברזיל לישראל. מיד לאחר מכן חזרנו לישראל כדי להקדיש חודש שלם ללימוד שוק הקפה וליתר דיוק, סצנת הקפה המיוחדת. תוצאות המחקר שלנו היו מרגשות מאוד. ישראלים באמת "אוהבים" קפה וביקור בבתי קפה הוא הרגל לאומי. אבל לא היה מחסור בבתי קפה כאן. האם יהיה לנו משהו שונה להציע? לשמחתנו, לפחות לדעתנו, התשובה הייתה כן. חזרנו לברזיל נרגשים והחלטנו למכור את העסק שלנו. זה היה עצוב להשאיר כל כך הרבה לקוחות, עובדים, ספקים, חברים ומעל לכל, את המשפחה שלנו, אבל היינו כל כך בטוחים במה שרצינו, שהכל קרה בצורה חלקה. הגענו לישראל פעמיים נוספות כדי לחקור פרטים עסקיים כמו ספקים, מיקומים, הנהלת חשבונות, חוקים וכו'.בנובמבר 2016 נחתנו כאן והפכנו לישראלים. העברית שלנו הייתה (ועדיין) לא כל כך טובה. אנחנו עדיין מנסים לשפר את זה אבל, לעת עתה, אנחנו מסתדרים עם האנגלית שלנו. תוך כחצי שנה התמקמנו ברחוב דיזנגוף, תל אביב. החנות הייתה אמורה להיות חנות אופנה לנשים, ולכן נדרש היה שיפוץ רציני להפיכתה לבית קפה. ב-28 במאי 2017, אוריגם נפתחה לקהל  הרחב. זהו בית קפה נעים ולא רשמי, שבו אנחנו קולים את הקפה שלנו ומגישים אותו טרי, כמו אספרסו, קפוצ'ינו, קפה קר, קמקס, פרנץ' פרס וכד'. הלקוחות יכולים לבחור בין מגוון התערובות שלנו וקפה ממקור יחיד. אנחנו גם מגישים בייגל ניו יורקי ייחודי, מגוון ממתקים טעימים ושני פינוקים ברזילאיים מפורסמים: Pão de queijo ו - brigadeiro. אחרי 5 שנים בעסקים אנחנו מאוד שמחים על מה שהשגנו עד כה. לקוחות קבועים רבים שהופכים את ימינו לשמחים ולקוחות חדשים, שתמיד מביאים לנו סיפורים ונקודות מבט חדשות על החיים.  שמנו לב שרבים מלקוחותינו נהגו לקחת את הפולים שלנו הביתה. כמו כן, חלק מהלקוחות הותיקים שלנו, שכבר לא גרו בקרבת מקום, הגיעו כל שבוע או שבועיים, רק כדי לקחת פולי קפה הביתה. אז החלטנו לאפשר רכישת הקפה שלנו באינטרנט. אנחנו עושים הכל כדי לספק את הקפה בצורה המהירה ביותר, כך שתוכלו ליהנות ממנו סופר טרי, באותו אופן שבו הייתם עושים את זה בבית הקפה שלנו.

כמובן, אנחנו מעדיפים שתבואו לבקר אותנו, אבל אנחנו מבינים שזה לא תמיד אפשרי, אז במקרים האלה, אנחנו נבוא אליכם! 

Shopping Cart

Your cart is currently empty

Shop now